Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Aktualności

WOŚP 2017

 Dnia 15 stycznia 2017 roku odbyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 Sztab 25 Finału WOŚP znajdował się w Ośrodku Kultury i Turystyki. Na ulicach Pakości jak i w całej gminie kwestowało 46 wolontariuszy. Dzięki ofiarności mieszkańców udało sie zebrać 16.385,11zł.
 Orkiestrowe granie na scenie w OKiT rozpoczęliśmy występem przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Pakości. W dalszej kolejności zaprezentowały się dzieci i młodzież z sekcji działających przy OKIT: m.in. gry na instrumentach klawiszowych, sekcji tanecznej, sekcji wokalnej Vagando. Wystąpili także uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu oraz Szkoły Podstawowej w Pakości. Krótko po godzinie 17:00 na scenie pojawił się zespół The Genada Band z Gniewkowa.

 O godzinie 18:00 rozpoczęły sie licytacje gadżetów przesłanych przez WOŚP jak i ufundowanych przez mieszkańców gminy Pakość. Licytowaliśmy bombkę oraz słodkie upominki od słuchaczy UTW w Pakości, fotografię Pakości w 3D , bilety na przejazd autobusami Matbud, grawerton z podobizną Jurka Oswiaka, srebrne obrączki, pióro Burmistrza Pakości Wiesława Kończala. Jak co roku na zakończenie licytacji zlicytowano Polfinka przekazanego dla WOŚP przez Komisariat Policji w Pakości, który został wylicytowany na kwotę 600 zł. 

 Po licytacjach na scenie pojawił sie zespół Momenty z Bydgoszczy. Na zakończenie na pakoskim niebie rozbłysło światełko do nieba. 
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tegorocznego finału. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy przez cały dzień pracowali w sztabie licząc zebrane pieniądze. Dziękujemy policji, która przez cały czas czuwała nad bezpiecznym przebiegiem 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie, straży pożarnej za pomoc w przygotowaniu fajerwerków. Dziękujemy!!!

ikona galeria zdjec