Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Dzień Babci i Dziadka 2019

Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal.

   Dnia 14 lutego w Świetlicy ,,Słoneczko'' zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie naszych słoneczek.

   Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycielki pokaz artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. 
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.
   Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez dzieci i nauczycielki. 
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zmiana godzin pracy Świetlicy "Słoneczko"

Informujemy, że od dnia 18.02.2019 r.  Świetlica "Słoneczko'' będzie funkcjonowała w godzinach 9.00-17.00.
 

Ferie 2019 w Słoneczku

   Pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii dzieci ze Świetlicy ,,Słoneczko'' spędziły na basenie w Barcinie, pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Wszyscy byli pogodni i pełni uśmiechu. Największą frajdę sprawiła nam kręcona zjeżdżalnia. Po 2-godzinnych intensywnych zabawach w wodzie przyszedł czas na poczęstunek.Kolejny dzień ferii spędziliśmy na sali sportowej. Zabawa w dwa ognie, tor przeszkód czy różnego typu konkurencje sportowe pozwoliły nam na jeszcze większą integracje i naukę, że wygrywanie nie jest najważniejsze lecz dobra zabawa, bo to właśnie ona pozwala nam na spędzanie czasu razem w przyjaznej atmosferze.Wyjzad do kina na projekcje bajki ,, Ralph Demolka w internecie'' będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy. Była to uniwersalna historia o weryfikowaniu własnej tożsamości, podążaniem za marzeniami i przede wszystkim o przyjaźni. Wszyscy oglądaliśmy z ogromnym zaciekawiem i towarzyszącymi nam emocjami przygody naszych bohaterów.

    Finał naszych ferii spędziliśmy na wspaniałej zabawie w Bawialni ,, Frajda'' w Inowrocławiu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni , a uśmiechy nie schodziły nam z twarzy.Na pewno spędzone razem ferie będziemy wspominać jeszcze przez długi czas. Dziękujemy!

Warsztaty Tworzenia Bombek

   W świetlicy pełną parą szły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych wykonały przepiękne bombki techniką decupage, które zabrały do domu i które na pewno są piękną ozdobą świątecznej choinki.

Świąteczne spotkanie przy choince

    W dniu 15 grudnia w trakcie "Świątecznego spotkania przy choince", które odbyło się na Rynku Miejskim w Pakości nasze Słoneczka zaprezentowały się w Jasełkach Bożonarodzeniowych. Doskonale wiemy ile czasu i wysiłku zajęło nam wszystkim przygotowanie się do tego wydarzenia, dlatego jesteśmy z Was ogromnie dumni i serce nam się raduje mając takie Skarby jak Wy. Dziękujemy Rodzicom naszych Pociech za to, że byli tego dnia z nami i za każdą nawet najmniejszą okazaną nam pomoc.

Wigilia 2018 w Świetlicy ,,Słoneczko''

    Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia w świetlicy „Słoneczko” działającej przy Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości odbyło się spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Pakości Pana Zygmunta Gronia, Dyrektora Ośrodka Kultury i Turystyki- Pani Joanny Reimann ,wychowawców świetlicy oraz wolontariuszki Pani Ewy Dolacińskiej. Wigilia rozpoczęła się od życzeń, które złożył dzieciom Burmistrz Pakości Pan Zygmunt Gron. Dużą niespodzianką i atrakcją były odwiedziny Mikołaja, który po odśpiewanych przez dzieci kolędach, wręczył każdemu z nich prezent. Spotkaniu towarzyszyła ciepła, świąteczna atmosfera, która dała gościom możliwość rozmowy, a dzieciom zabawy. Wspólne kolędowanie pozwoliło wszystkim się zintegrować, miło spędzić czas i skosztować różnych słodkich pyszności, które pojawiły się na stole.
Kadra świetlicy kieruje szczególne podziękowania w stronę Burmistrza Pakości-Pana Zygmunta Gronia oraz Gminnego Koordynatora ds. Profilaktyki i Uzależnień w Pakości- Pani Justyny Kończal, którzy jak co roku pamiętali o naszej świetlicy i zadbali o to, by każde dziecko otrzymało w tym szczególnym dniu piękną paczkę świąteczną.

Andrzejki 2018

    Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i właśnie z tej okazji 30 listopada w świetlicy "Słoneczko" odbyły się wróżby i obrzędy związane z tym własnie świętem. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jak będzie miała na imię ich pierwsza sympatia, kto pierwszy zmieni stan cywilny i co wydarzy się w niedalekiej przyszłości. Zapalenie magicznych świec wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój, a wróżby i przepowiednie przyniosły dzieciom wiele uśmiechu i radość.

Święto Dyni w Słoneczku

   Dnia 30 października w świetlicy Słoneczko odbyła się zabawa z okazji "Święta Dyni". Balonowe dynie, kolorowe światła, wesoła muzyka, pajęczyny i pająki, motylki i maski malowane na twarzy, a przede wszystkim konkursy i wspólna zabawa - to wszystko pozwoliło nam się zintegrować i wprawić wszystkich w doskonały nastrój.

Piąty Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy „Słoneczko

   Nawet nie wiemy kiedy tak szybko upłynął nam czas przy realizacji Programu Grantowego POLO-market, którego celem było wspieranie inicjatyw o charakterze społecznym, a dokładniej wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży. Projekt „My też potrafimy” realizowany był w naszej świetlicy w od 01 czerwca 2018. Koordynatorem i twórcą projektu była pani Katarzyna Bydałek- pracownik firmy POLO-market, prywatnie również Animator Zabaw. 
W okresie trwania projektu odbyło się 5 spotkań. W dniu 15 października mieliśmy przyjemność spędzić czas na ostatnim już spotkaniu. Tego dnia pani Kasia przygotowała dla dzieci szereg atrakcji. Były dmuchane bańki, piękne bransoletki i miecze z balonów, a także malowanie buziek. Zorganizowana została mała impreza, na której pojawił się niesamowity gość w postaci olbrzymiego Minionka. Słoneczka były zachwycone i z wielką radością poderwały się do tańca. 
   Z racji tego, że były to nasze ostatnie zajęcia kadra świetlicy „Słoneczko” składa ogromne podziękowania w stronę pani Katarzyny Bydałek. Kasiu- dziękujemy za czas poświęcony naszym dzieciom, za wytrwałość, za genialne pomysły, świetną zabawę , ogromne serce i uśmiech. Bądź pewna, że na długo pozostaniesz w pamięci naszych Słoneczek. Jesteś u nas zawsze mile widziana i mamy nadzieję, że będziesz nas odwiedzać.