Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Warsztaty Tworzenia Bombek

   W świetlicy pełną parą szły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych wykonały przepiękne bombki techniką decupage, które zabrały do domu i które na pewno są piękną ozdobą świątecznej choinki.

Świąteczne spotkanie przy choince

    W dniu 15 grudnia w trakcie "Świątecznego spotkania przy choince", które odbyło się na Rynku Miejskim w Pakości nasze Słoneczka zaprezentowały się w Jasełkach Bożonarodzeniowych. Doskonale wiemy ile czasu i wysiłku zajęło nam wszystkim przygotowanie się do tego wydarzenia, dlatego jesteśmy z Was ogromnie dumni i serce nam się raduje mając takie Skarby jak Wy. Dziękujemy Rodzicom naszych Pociech za to, że byli tego dnia z nami i za każdą nawet najmniejszą okazaną nam pomoc.

Wigilia 2018 w Świetlicy ,,Słoneczko''

    Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia w świetlicy „Słoneczko” działającej przy Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości odbyło się spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Pakości Pana Zygmunta Gronia, Dyrektora Ośrodka Kultury i Turystyki- Pani Joanny Reimann ,wychowawców świetlicy oraz wolontariuszki Pani Ewy Dolacińskiej. Wigilia rozpoczęła się od życzeń, które złożył dzieciom Burmistrz Pakości Pan Zygmunt Gron. Dużą niespodzianką i atrakcją były odwiedziny Mikołaja, który po odśpiewanych przez dzieci kolędach, wręczył każdemu z nich prezent. Spotkaniu towarzyszyła ciepła, świąteczna atmosfera, która dała gościom możliwość rozmowy, a dzieciom zabawy. Wspólne kolędowanie pozwoliło wszystkim się zintegrować, miło spędzić czas i skosztować różnych słodkich pyszności, które pojawiły się na stole.
Kadra świetlicy kieruje szczególne podziękowania w stronę Burmistrza Pakości-Pana Zygmunta Gronia oraz Gminnego Koordynatora ds. Profilaktyki i Uzależnień w Pakości- Pani Justyny Kończal, którzy jak co roku pamiętali o naszej świetlicy i zadbali o to, by każde dziecko otrzymało w tym szczególnym dniu piękną paczkę świąteczną.

Andrzejki 2018

    Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i właśnie z tej okazji 30 listopada w świetlicy "Słoneczko" odbyły się wróżby i obrzędy związane z tym własnie świętem. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jak będzie miała na imię ich pierwsza sympatia, kto pierwszy zmieni stan cywilny i co wydarzy się w niedalekiej przyszłości. Zapalenie magicznych świec wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój, a wróżby i przepowiednie przyniosły dzieciom wiele uśmiechu i radość.

Święto Dyni w Słoneczku

   Dnia 30 października w świetlicy Słoneczko odbyła się zabawa z okazji "Święta Dyni". Balonowe dynie, kolorowe światła, wesoła muzyka, pajęczyny i pająki, motylki i maski malowane na twarzy, a przede wszystkim konkursy i wspólna zabawa - to wszystko pozwoliło nam się zintegrować i wprawić wszystkich w doskonały nastrój.

Piąty Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy „Słoneczko

   Nawet nie wiemy kiedy tak szybko upłynął nam czas przy realizacji Programu Grantowego POLO-market, którego celem było wspieranie inicjatyw o charakterze społecznym, a dokładniej wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży. Projekt „My też potrafimy” realizowany był w naszej świetlicy w od 01 czerwca 2018. Koordynatorem i twórcą projektu była pani Katarzyna Bydałek- pracownik firmy POLO-market, prywatnie również Animator Zabaw. 
W okresie trwania projektu odbyło się 5 spotkań. W dniu 15 października mieliśmy przyjemność spędzić czas na ostatnim już spotkaniu. Tego dnia pani Kasia przygotowała dla dzieci szereg atrakcji. Były dmuchane bańki, piękne bransoletki i miecze z balonów, a także malowanie buziek. Zorganizowana została mała impreza, na której pojawił się niesamowity gość w postaci olbrzymiego Minionka. Słoneczka były zachwycone i z wielką radością poderwały się do tańca. 
   Z racji tego, że były to nasze ostatnie zajęcia kadra świetlicy „Słoneczko” składa ogromne podziękowania w stronę pani Katarzyny Bydałek. Kasiu- dziękujemy za czas poświęcony naszym dzieciom, za wytrwałość, za genialne pomysły, świetną zabawę , ogromne serce i uśmiech. Bądź pewna, że na długo pozostaniesz w pamięci naszych Słoneczek. Jesteś u nas zawsze mile widziana i mamy nadzieję, że będziesz nas odwiedzać.

Czwarty Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy Słoneczko

   W dniu 1 października odbyło się czwarte już spotkanie w ramach Programu Grantowego POLOmarket.Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się zawartości toreb, które przywiozła pani Kasia i z niecierpliwością czekały na zajęcia kulinarne. Na stołach pojawiły się przepiękne owoce, takie jak gruszki, arbuz, melon, ba nany, marakuja, kiwi i wiele innych. Każde z dzieci wybrało najbardziej ulubione przez siebie owoce, wrzuciło je do blendera i wykonało swój własny, pyszny koktajl owocowy. Słoneczka miały przy tym dużo frajdy i radości, a koktajle były naprawdę pyszne i smakowały wszystkim dzieciom. Na sam koniec pani Kasia pokazała dzieciom sztuczkę ze sztucznymi barwnikami, dzięki którym na talerzu pokazały się wszystkie kolory tęczy.

Trzeci Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy „Słoneczko”

   24 września odbyło się trzecie już spotkanie w ramach Projektu Grantowego Polomarket. Dzieci z wielkim przejęciem i niecierpliwością oczekiwały wizyty pani Kasi, z którą zdążyły się już zaprzyjaźnić. Tego dnia każde dziecko otrzymało biały t-shitr, który własnoręcznie trzeba było ozdobić według swojego autorskiego pomysłu. Nasze Pociechy pracowały bardzo ciężko, a na ich koszulkach pojawiły się słoneczka, kwiatki, uśmiechnięte buźki, imiona i wiele innych ciekawych rysunków. Koszulki przydadzą nam się na świetlicowych wyjazdach. Na pewno będziemy się w nich wyróżniać i wyglądać wyjątkowo. Pani Kasiu- DZIĘKUJEMY!

Drugie spotkanie Polo Market

Bańki mydlane mają w sobie coś fascynującego. Kiedy ktoś pyta o pomysły na nudę, zawsze pada hasło „bańki mydlane”. To także bardzo ważne narzędzie, wspomagające rozwój najróżniejszych umiejętności dziecka. W dniu wczorajszym, 17 września w świetlicy Słoneczko odbyło się drugie spotkanie w ramach Programu Grantowego POLO-market. I tym razem pani Kasia zadbała o to, by nasze Słoneczka spędziły wspaniale czas poznając technikę tworzenia oraz zabawy związane z bańkami mydlanymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się tego w jaki sposób powstają bańki, a nawet znaleźć się w samym środku ich wnętrza :) Zabawa jest jedną z ważniejszych potrzeb każdego dziecka. Dzięki niej mały człowiek zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności. To właśnie poprzez zabawę poznaje świat, uczy się relacji z innymi ludźmi, rozwija wiarę we własne siły i możliwości. Wczoraj bawiliśmy się naprawdę świetnie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 24 września :)