Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Piękna, słoneczna pogoda i pogodny nastrój towarzyszyły naszym słuchaczom podczas majowego grillowania. Spotkanie odbyło się 16 maja br. w ogrodzie przy Dziennym Domu Senior+.

11 kwietnia br. słuchacze UTW – wolontariusze spotkali się z uczestnikami Dziennego Domu Senior+ na warsztatach wielkanocnych. Prowadzone przez wolontariuszy zajęcia zdobienia jajek różnymi technikami zachęciły naszych przyjaciół do wspólnego tworzenia pięknych pisanek. Spotkanie było okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń i umiejętności oraz przekazania świątecznych życzeń w imieniu wszystkich słuchaczy UTW.

15 marca br. rozpoczęły się wykłady II semestru 2021/22.

Harmonogram wykładów:

14.03.2022

poniedziałek

16:00

21.03.2022

poniedziałek

16:00

04.04.2022

poniedziałek

16:00

25.04.2022

poniedziałek

16:00

09.05.2022

poniedziałek

16:00

23.05.2022

poniedziałek

16:00

06.06.2022

poniedziałek

16:00

20.06.2022

poniedziałek

16:00

W obliczu wojny w Ukrainie nie możemy pozostać obojętni. Słuchacze aktywnie włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszej gminy. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom, którzy okazali wielkie serce i pomagają oraz zadeklarowali pomoc tak dlugo, jak będzie ona potrzebna. Pomagajmy, bo dobro powraca.

Przedstawiciele UTW uczestniczyli również w spotkaniu ,, Solidarni z Ukrainą” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Pakości.

solidarni z ua

11 marca br. druga, 11- osobowa grupa słuchaczy zakończyla kurs komputerowy w ramach projektu: ENTER – kompetencje cyfrowe dla każdego. Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. Zainteresowanie kursem i frekwencja na zajęciach potwierdziły jak ważne i niezbędne są dla nas umiejętności cyfrowe. Dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstwowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości za wyrażenie zgody na korzystanie z sali komputerowej oraz pani Elżbiecie Matuszak, która prowadziła zajęcia.

Dziękujemy Słuchaczom, którzy kolejny rok grali z WOŚP. Szczególne podziękowania dla koleżanek, które przekazały fanty na licytację oraz dla zespołu ,, Seniority”za występ w koncercie finałowym. Z licytacji fantów od słuchaczy UTW na konto WOŚP wpłynęła kwota 800 zł, w ubiegłym roku nasze fanty wylicytowane zostały za kwotę 1700zł /w tym najwyżej wylicytowany obraz 900 zł.

,,PRZEJRZYJ NA OCZY” to hasło przewodnie zbiórki organizowanej 30 stycznia 2022r. przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Środki zebrane w czasie 30 Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W tym roku zbiórkę można wesprzeć bez wychodzenia z domu poprzez e-Skarbonkę lub internetową licytację zorganizowaną przez OKiT w Pakości na facebooku.

Kolejny rok nasi słuchacze grają z WOŚP i na licytację przekazali rękodzieło i nie tylko…

Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do licytacji.

COVID-19 to choroba zakaźna i przenoszona drogą kropelkową. Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach, aby uniknąć zarażenia koronawirusem. Dbajmy o zdrowie własne, bliskich i przyjaciół !

D D M

O tym, jak ważne są kompetencje cyfrowe przekonaliśmy się podczas pandemii. W czasie izolacji, komputer umożliwiał kontakt z najbliższymi i światem zewnętrznym. Wzrosło zainteresowanie obsługą komputera i urządzeń mobilnych oraz wykorzystaniem tych umiejętności w relacjch społecznych i sprawach codziennych.

Dobra współpraca z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy zaowocowała możliwością podniesienia kompetencji cyfrowych dla kolejnej grupy Słuchaczy. Przystąpiliśmy do projektu: ,, ENTER – kompetencje cyfrowe dla każdego”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, osi priorytetowej: III Szkolnictwo Wyższe dla gospodarki i rozwoju.

Pierwsza, 11-osobowa grupa słuchaczy rozpoczęła 32 godzinne szkolenie od 29 pazdziernika br. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Pakości.

 

Na zaproszenie Dziennego Domu Senior + w Pakości delegacja Słuchaczy UTW oraz zespół taneczny,, Seniority” uczestniczyła w spotkaniu z okazji Dnia Seniora, które odbyło się 19 października br. w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości. Były życzenia od zaproszonych gości oraz program artystyczny w wykonaniu uczestników Dziennego Domu Senior+ i naszej sekcji tanecznej.

Dzień ten, był okazją do podziękowań za współpracę i działania wspierające Dzienny Dom Senior +. W gronie ,, Senioralnych Aniołów” znaleźli się również nasi słuchacze. Podziękowanie i ,, Aniołka na szczęście” w imieniu słuchaczy odebrała przewodnicząca Rady Słuchaczy. Na zakończenie spotkania czekała na nas miła niespodzianka, wspaniały koncert Michała Hajduczenia z zespołem.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i współorganizatorom za zaproszenie .

Pierwsze, długo oczekiwane wyklady w nowym roku akademickim były bardzo interesujące. 11 pażdziernika br. dr inż. Jacek Ciesliński wzbogacił naszą wiedzę o informacje ,, Skąd woda w rzekch i jeziorach?” ,, Festiwalowe opowieści” mgr Jarosława Jagodzińskiego to kolejny wykład, który przybliżył nam miasto Kostrzyń nad Odrą i jego festiwalowe tradycje.

 

Taniec jest doskonałym sposobem na integrację i spędzenie wolnego czasu.

Po długiej przerwie, spowodowanej obostrzeniami COVID-19, wznowiła spotkania sekcja taneczna SENIORITY. Zajęcia odbywają się w środy od godz. 15.00.

20211006 150626

4 października br. w Ośrodku Kultury w Pakości rozpoczęły się ćwiczenia dla osób zakwalifikowanych do ,, Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko- pomorskim”. Program realizuje Gmina Pakość we współpracy z Województwem Kujawsko – Pomorskim.

Celem programu jest poprawa kondycji i sprawności seniorów poprzez ćwiczenia: wydolnościowe, siły mięśniowej, równowagi i rozciągające.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem naszych słuchaczy i podobnie jak w I edycji większość uczestników to słuchacze UTW.

 

Po półtorarocznej przerwie, spowodowanej epidemią COVID-19 i obostrzeniami związanymi z jej przebiegiem, spotkaliśmy się 4 października br. na inauguracji roku akademickiego 2021/22. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, bowiem rozpoczęliśmy dziesiąty, jubileuszowy rok naszej działalności. Przed nami wiele niezrealizowanych planów i zamierzeń. Razem z nami, w tym uroczystym dniu byli goście: z-ca Burmistrza Pakości – Szymon Łepski, dziekan d/s UTW przy WSG w Bydgoszczy – Cezary Kościelak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pakości - Katarzyna Kurowska, kierownik Dziennego Domu Senior+ - Ewa Mikołajczyk, członek WRd/sPS przy Marszałku Woj. Kuj.- Pom. - Alina Strzelczyk, prezes Koła PZERiI – Grażyna Cabańska oraz zespól ludowy ,,Pakościanie”. Dziękujemy gościom za to, że przyjęli nasze zaproszenie, za wiele ciepłych słów i życzenia z okazji obchodzonego 01 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Dziekan ds. UTW przy WSG w Bydgoszczy, prof. WSG dr inż. Cezary Kościelak wręczył indeksy nowym słuchaczkom, którym życzymy aby czas spędzony na UTW nie był czasem straconym.

Rada Słuchaczy, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przekazała symboliczne kwiatki i życzenia dla wszystkich słuchaczy na ręce naszych ,, najmłodszych” Seniorek. Występ zespołu ,,Pakościanie” i spotkanie przy kawie zakończyło uroczystość.

Dziękujemy gościom za życzenia, zespołowi ,,Pakościanie” za chwile relaksu oraz pracownikom Ośrodka Kultury za organizacyjne wsparcie w przygotowaniu uroczystości.

Nasze życzenia dla koleżanek i kolegów na nowy roku akademicki:

Spotykajmy się, dbajmy o zdrowie, korzystajmy z ,, jesieni życia “ i uwierzmy, że to od nas zależy czy przeżyjemy ją pięknie.